partnerzy

Partnerstwo Wokół Trójgarbu

Fundacja Trójgarb

Gmina Czarny Bór

Gmina Stare Bogaczowice

Gmina Szczawno-Zdrój

Fundacja Edukacji Europejskiej

Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - EKOLOGIA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - TURYSTYKA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - KULTURA

turystyka i rekreacja

Wykorzystanie i udostępnienie zasobów przyrodniczych Masywu Trójgarbu i Chełmca na cele TURYSTYCZNE

W ramach zadania zrealizowano:

a/ budowę wieży widokowej na szczycie Trójgarbu

b/ montaż małej architektury turystycznej na obszarze szlaku turystycznej Ekomuzeum Wokół Trójgarbu (obszar Gmin Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno Zdrój, w tym:

- 11 wiat turystycznych,

- 34 komplety stołów z ławkami,

- 76 tablic informacyjnych,

- 77 kierunkowskazów,

- 31 stojaków na rowery

Dla miłośników turystyki aktywnej, Ekomuzeum Wokół Trójgarbu oferuje wiele kilometrów ścieżek pieszych i rowerowych. Na trasie można odpocząć korzystając 11 wiat turystycznych oraz 34 przystanków wyposażonych w ławy turystyczne z siedziskami.

Na trasie Ekomuzeum Wokół Trójgarbu znajduje się również 76 tablic informacyjnych, na których prezentowane są m.in. mapa Ekomuzeum oraz obiekty  i miejsca atrakcyjne turystycznie.  

W gminach sąsiadujących z Trójgarbem (Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno Zdrój) czekają na turystów boiska sportowe, korty tenisowe, wypożyczalnie rowerów, stadnina koni. Spragnieni i głodni mogą korzystać z oferty restauracji i kawiarni w Szczawnie Zdroju. Dla turystów chcących zostać dłużej czekają gospodarstwa agroturystyczne w Witkowie Śl., Grzędach, Cieszowie i Starych Bogaczowicach a także atrakcyjne hotele i pensjonaty w Szczawnie Zdroju.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu:

"Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - etap II - sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych Masywu Trójgarbu i Chełmca"

sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach RPO WD 2014-2020 - Poddziałania 4.4.4 Ochrona i udostępnianie zasobów przyrodnicznych - ZIT AW oraz środków gmin: Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno Zdrój

 

Trójgarb w obiektywie

miejscowi artyści są oryginalni :]
miejscowi artyści są oryginalni :]