partnerzy

Partnerstwo Wokół Trójgarbu

Fundacja Trójgarb

Gmina Czarny Bór

Gmina Stare Bogaczowice

Gmina Szczawno-Zdrój

Fundacja Edukacji Europejskiej

Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - EKOLOGIA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - TURYSTYKA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - KULTURA

Tłumy na otwarciu Wieży na Trójgarbie

8cda14d87a57d06e4b1ac15398790396_.jpg Piszę o projekcie www.dziennik.walbrzych.pl

Wieża na Trójgarbie ma 27,5 metrów wysokości, czyli jest dwa razy wyższa od tej na Borowej. Charakterystyczny trójkątny kształt nawiązywać ma do trzech gmin biorących udział w projekcie unijnym, dzięki któremu udało się sfinansować jej budowę. Z czterech, rozcinających rześkie, górskie powietrze platform widokowych rozciąga się panorama na całe Sudety – od Karkonoszy po Ślężę.

Inwestycja rozpoczęta 13 lipca 2017 roku podpisaniem porozumienia przez 3 gminy (Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój) ciągnęła się jak po grudzie. Pierwotny kosztorys okazał się zbyt mały w stosunku do oferowanych przez wykonawców cen. Odwoływano kolejne przetargi. Ostatecznie 5 czerwca 2018 roku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego udało się spiąć budżet i niecały miesiąc później podpisano umowę na budowę wieży.

Mające dziś miejsce oficjalne otwarcie obiektu przyciągnęło na Trójgarb rzesze turystów nie tylko z Wałbrzycha i okolicznych gmin. Na górze spotkaliśmy mieszkańców Wrocławia, a nawet z Gorzowa Wielkopolskiego.


<< wróć <<

Trójgarb w obiektywie

Freski w Kaplicy cz.3
Freski w Kaplicy cz.3