partnerzy

Partnerstwo Wokół Trójgarbu

Fundacja Trójgarb

Gmina Czarny Bór

Gmina Stare Bogaczowice

Gmina Szczawno-Zdrój

Fundacja Edukacji Europejskiej

Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - EKOLOGIA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - TURYSTYKA
Ekomuzeum Wokół Trójgarbu - KULTURA

Uroczyste otwarcie WIEŻY NA TRÓJGARBIE

3aa77df4b2be64d5a1b043d890fb81a1_.jpg Jesteśmy ogromnie szcześcliwi i dumni, że możemy już zaprosić Państwa do zwiedzania naszej WIEŻY NA TRÓJGARBIE

A oto fragment artukułu na https://dziennik.walbrzych.pl/wieza-na-trojgarbie-oficjalnie-otwarta-tlumy-na-szczycie/

"Wieża na Trójgarbie ma 27,5 metrów wysokości, czyli jest dwa razy wyższa od tej na Borowej. Charakterystyczny trójkątny kształt nawiązywać ma do trzech gmin biorących udział w projekcie unijnym, dzięki któremu udało się sfinansować jej budowę. Z czterech, rozcinających rześkie, górskie powietrze platform widokowych rozciąga się panorama na całe Sudety – od Karkonoszy po Ślężę. Dziś z powodu niskiego poziomu chmur widoki trzeba było sobie wyobrazić, jednak zapewniamy: warto tam wejść.

Inwestycja rozpoczęta 13 lipca 2017 roku podpisaniem porozumienia przez 3 gminy (Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno-Zdrój) ciągnęła się jak po grudzie. Pierwotny kosztorys okazał się zbyt mały w stosunku do oferowanych przez wykonawców cen. Odwoływano kolejne przetargi. Ostatecznie 5 czerwca 2018 roku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego udało się spiąć budżet i niecały miesiąc później podpisano umowę na budowę wieży.

Mające dziś miejsce oficjalne otwarcie obiektu przyciągnęło na Trójgarb rzesze turystów nie tylko z Wałbrzycha i okolicznych gmin. Na górze spotkaliśmy mieszkańców Wrocławia, a nawet z Gorzowa Wielkopolskiego."

Serdecznie zapraszamy


<< wróć <<

Trójgarb w obiektywie

szkółkarstwo i sadownictwo
szkółkarstwo i sadownictwo